"Garavi drugari" - film o mašinovođama na parnoj lokomotivi JŽ 83-052

Zanimljivi filmski materijali vezani za železnice
Pošalji Odgovor
barac
Ložač
Poruke: 79
Pridružen: 02 Apr 2012, 09:12
Kontakt:

"Garavi drugari" - film o mašinovođama na parnoj lokomotivi JŽ 83-052

Poruka od barac »

Dokumentarni film "Garavi drugari", koji sam snimio u ljeto 2016. godine, je priča o Zoranu Neškoviću i Slaviši Petronijeviću iz Sevojna i (sada već penzioneru) Draganu Panteliću iz Užica, mašinovođama koji imaju izuzetno rijetku privilegiju da voze parnu lokomotivu JŽ 83-052, koja povremeno saobraća na pruzi uskog kolosjeka Višegrad-Mokra Gora-Šargan Vitasi...
Film je snimljen na traci formata Super 8mm i prikazan je u zvaničnoj konkurenciji 11. Međunarodnog festivala dokumentarnog i kratkog igranog filma "Jahorina film festival 2017", koji je u septembru 2017. održan u Palama...

https://www.youtube.com/watch?v=cadXZ1- ... e=youtu.be

barac
Ložač
Poruke: 79
Pridružen: 02 Apr 2012, 09:12
Kontakt:

"Garavi drugari" - film o mašinovođama na parnoj lokomotivi JŽ 83-052

Poruka od barac »

Ponovo digitalizovan (ovoga puta u 720p HD formatu) moj dokumentarni film "Garavi drugari", koji sam snimio u ljeto 2016. godine... Ovo je priča o Zoranu Neškoviću i Slaviši Petronijeviću iz Sevojna i Draganu Panteliću iz Užica, mašinovođama koji su sve donedavno imali izuzetno rijetku privilegiju da voze parnu lokomotivu JŽ 83-052, koja je do kraja 2019. povremeno saobraćala na pruzi uskog kolosijeka Višegrad-Mokra Gora-Šargan Vitasi, a od kraja 2019. pa do isteka njenog resursa (krajem spetembra 2021) isključivo po 760 mm pruzi Mokra Gora-Šargana Vitasi...

Film je snimljen u crno-bijeloj tehnici, na traci formata Super 8mm i prikazan je u zvaničnoj konkurenciji 11. međunarodnog festivala dokumentarnog i kratkog igranog filma "Jahorina film festival 2017", koji je u septembru 2017. održan u Palama...

https://www.youtube.com/watch?v=tsRWjAC2Vfs

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železnica na filmu i televiziji”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta