Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1864
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od mali.paja »

Ti mora da si Vidoviti Milan pa znaš koje lokomotive nisu na slici?

Tanka vatra
Vozovođa
Poruke: 248
Pridružen: 03 Jan 2016, 19:34
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Tanka vatra »

Hum piše: 04 Mar 2023, 17:13 Заиста не знам зашто би ова слика требала да буде "бис", али Овча сигурно није на овој прузи. Исто тако, слика не поткрепљује листу локомотива коју сте навели.

Овде се види ЈЖ*83-162 (нисте написали), а све остало су нагађања.
Pošto se "stručno" petljaš u one stvari koje ne poznaješ i to besprizorno komentarišeš,da ti detaljno objasnim stvar :
- "Bis"
Priloženu sliku sam postao u 3 podforuma : Pruga Bos.Rača - Bijeljina - Bos.Mezgraja - 1- "srpski", 2 - "Bosanski" i 3. Parne
lokomotive ser.83.
Navedena slika je omaž nekadašnjem otpravniku vozova gl-žel.stanice Beograd i kasnije šefu stanice Ovča.g-dinu Slobodanu
Čoliću,koji je svoje dečačke dane proveo na žel.stanici Bijeljina,gde je njegov otac službovao kao šef tokom 50-tih i 60-tih
godina.Danas je on naš kolega - vozoljubitelj,izrađuje modele JŽ lokomotiva u sistemu "n". Na beogradskoj berzi modela
zadnje subote,Čolke mi je vidno uzbuđen,toliko zahvaljivo na objavi slike,da sam morao da mu obećam još slika iz Bijeljine.
Sada pitam ja tebe,gde si ti bio tih godina mudologu moj pametni?

- Raspored lokomotiva :
U prvoj polovini osamdesetih godina,išao sam putničkim vozom Šid - Bijeljina - Šid,koji je vukla lokomotiva 20-099. Pitao
sam,i mašinovođa,sećam se dobro da je bio jedan divni Musliman, primio me je u "kujnu" i sa njim sam se vozio i u odlasku
i u povratku.
Tokom bavljena u Bijeljini,na ložioničkom koloseku su stajale sve 3 lokomotive onako kako sam ih nabrojao u prilogu slike,
sa tim da sam omaškom napisao 83-182,a trebalo je 83-162. Inače razlika između ovih dveju lokomotiva je u tome,što nisu
imale istovetna dimnička vrata.
Dakle lično sam ih video,nisam smeo da ih fotografišem jer je bilo milicije na stanici,a i bila je jurnjava za fotografima,jer
su proglašavani "stranim špijunima".
Sada pitam ja tebe,gde si ti bio tih godina mudologu moj pametni?

- Pogrešna oznaka lokomotive 83-182,umesto 83-162 :
Tačno je da sam pogrešno napisao,u pitanju je bilo permutovanje oznaka, mudologu moj pametni!

I za kraj - MUDOLOGU MOJ PAMETNI,ovo nije nikakvo nagađanje,jer si se kao takav već dokazao!

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od colicdusan325 »

postovani moj prijatelju g-dine tanka vatra postovani g-dine mali paja pustite gospodina da zivi u svom svetu,ocigledno da je on dovoljan sam sebi.bitno je da se mi ostali smrtnici dobro slazemo i razumemo.jos jednom ti se zahvaljujem na fotografiji .otac dosao 50-tih za sefa stanice,a majka potomak stare bijeljanske porodice[drzali su stari hotel drina.kuca im je bila pored stare autobuske stanice] rodjen 53,i deset lepih godina odrastao ,nagutao se dima od parnih lokomotiva sto u stanici bijeljina sto u lozionici bijeljina stara.puno pozdrava od dusana colica negdasnjeg otpravnika vozova stanice novi beograd,sefa stanice beograd centar, sefa stanice ovca kao i dispecera bezbednosti stanice vukov spomenik.sada samo penzioner koji sa velikim zadovoljstvom razmenjuje i diskutuje sa zeleznickim zaljubljenicima.

Hum

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Hum »

Овако 5. јуна 2019.
Tanka vatra piše: 05 Jun 2019, 07:20

Obojica ste pobrkali lončiće! U pitanju je lokomotiva 83-175, koja je radila na pruzi do Bos. Mezgraje i Ugljevika do njenog zatvaranja. Nakon toga je ona zajedno sa putničkim kolima B 3674 i B 3678, teretnim J 49051 i jedan G, ostavljena sa namerom da se postave u Bijeljini kao spomen sećanje na pomenutu prugu.
Kako su putnička kola zajedno sa J 49051 ustupljena 2002. god. "Šaragnskoj 8", ostala je samo lokomotiva 83-175.
Da nebi bila potpuno devastirana, sklonjena je u fabriku elektroda "Elvaco", odakle je otišla za Ugljevik.


Lokomotiva 83-174 koja se spominje je bila kasirana još krajem 70-tih godina.

Овако 3. марта 2023.
Tanka vatra piše: 03 Mar 2023, 22:12
Parada lokomotiva ser. 83 na stanici u Bijeljini : 83-182, - 175 i -174.
Prepoznaje se da su sve "Đakuše", verovatno je četvrta 83-162 bila u službi, dok je peta 83-173 već bila u Zaječaru.

Preuzeto sa nemačkog DSO - foruma, nažalost tačan datum nastalog snimka mi nije poznat, ali je sigurno da nije nastao
tokom 50-tih ili 60-tih godina, već kasnije.

Овако 7. марта 2023.
Tanka vatra piše: 07 Mar 2023, 01:12
Pošto se "stručno" petljaš u one stvari koje ne poznaješ i to besprizorno komentarišeš, da ti detaljno objasnim stvar:


- Raspored lokomotiva :

U prvoj polovini osamdesetih godina, išao sam putničkim vozom Šid - Bijeljina - Šid, koji je vukla lokomotiva 20-099.

Tokom bavljena u Bijeljini, na ložioničkom koloseku su stajale sve 3 lokomotive onako kako sam ih nabrojao u prilogu slike, sa tim da sam omaškom napisao 83-182, a trebalo je 83-162.
Prilozi
5.jpg
5.jpg (260.63 KiB) Pregledano 186 puta

Hum

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Hum »

colicdusan325 piše: 07 Mar 2023, 11:38 Ocigledno da je on dovoljan sam sebi.
Ову слику тражите?
Prilozi
2.jpg
2.jpg (530.88 KiB) Pregledano 185 puta

Hum

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Hum »

mali.paja piše: 05 Mar 2023, 23:43 On je uz sliku naveo što je slikao
Да, написао је: ЈЖ*83-175
Prilozi
4.jpg
4.jpg (216.31 KiB) Pregledano 177 puta

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od colicdusan325 »

od srca veliko hvala.svaka cast,velicanstvena fotografija.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1864
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od mali.paja »

Do lokomotive 1 Ga, 2 Antonijevića, 2 ilidžanca i na štoku bi rekao da je službeni vagon?

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1864
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od mali.paja »

colicdusan325 piše: 07 Mar 2023, 11:38 postovani moj prijatelju g-dine tanka vatra postovani g-dine mali paja pustite gospodina da zivi u svom svetu,ocigledno da je on dovoljan sam sebi.bitno je da se mi ostali smrtnici dobro slazemo i razumemo.jos jednom ti se zahvaljujem na fotografiji .otac dosao 50-tih za sefa stanice,a majka potomak stare bijeljanske porodice[drzali su stari hotel drina.kuca im je bila pored stare autobuske stanice] rodjen 53,i deset lepih godina odrastao ,nagutao se dima od parnih lokomotiva sto u stanici bijeljina sto u lozionici bijeljina stara.puno pozdrava od dusana colica negdasnjeg otpravnika vozova stanice novi beograd,sefa stanice beograd centar, sefa stanice ovca kao i dispecera bezbednosti stanice vukov spomenik.sada samo penzioner koji sa velikim zadovoljstvom razmenjuje i diskutuje sa zeleznickim zaljubljenicima.
Onda ove godine imamo okrugli jubilej! 70 banki. Ja sam to imao 05.03.

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od colicdusan325 »

g-dine mali paja nek je sa srecom.puno komentara fotografija putopisa i naravno puno zdravlja.sto se tice sastava voza ,dobro ste primetili jeste sluzbeni vagon.koliko me secanje sluzi ,putnicki vgoni tipa antonijevic su dosli u bijeljinu skoro pred ukidanje.dislocirani su iz pozarevca,mislim daih je bilo 5 ili 6.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju