Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od colicdusan325 »

g-din pecelj samo opusteno pozdrav. ;) :) :D

Hum

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od Hum »

PECELJ piše: Još kad slabije vidim a slika mutna
Очигледан је поремећај и у расуђивању
PECELJ piše: Meni je 77 godina !!!
Ви не умете да разликујете две сличице, а упуштате се у детектовање идентитета других дискутаната. На свако Ваше фрљачење по блогу, ја ћу да реагујем.

Спомињање лица који не учествују у блогу, може само да резултује тужбом против корисника домена.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8216
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od PECELJ »

Poštovani g.colicdusan325, jel znate Vi ko je Igor Legaz ???

Kao takav izbačen sa HR foruma i našeg. Zatim se prijavljuje kao Jaguar i Rok i biva izbačen. Sad se ponovo prijavio kao HUM ?
Aj što piše o svemu i svačemu koje nema veze sa železnicom i forumom (zna sa šta se piše na forumu !), već vređa i diskredituje članove foruma ?
Da je zdrav g.ivanjz, kao vlasnik foruma, verovatno bi bio odavno izbačen.

A što se stalno prijavljuje, verovatno vam je jasno............. :D

Hum

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od Hum »

PECELJ piše: Sad se ponovo prijavio kao HUM ?
Aj što piše o svemu i svačemu koje nema veze sa železnicom i forumom.
Први пут да неко каже како ја пишем о нечему шта нема везе са железничким транспортом?! Када, где, који пост је био такав?

Ово шта пише дискутант PECELJ то нема везе са форумом.

Не знам ко је ivanjz, можда модератор, па би, ако је тако, он требао да зна да сам ја: Х. М.р.а....ћ.

Шта се тиче хрватског форума, ја сам члан 10 година, нико мене није избацео, а сећам се дискусије када се дотични господин оштро успротивио када се за Украјинце на том тамо форуму било писало да су они "Руси". Човек је био потпуно у праву, а то је цео свет увидео тек од фебруара прошле године. Баш зато, јер дотични господин није трпео Путинов наратив, некоме се замерио.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1862
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od mali.paja »

Tibor Vrančić je išao u osnovnu školu u Mostaru i bili smo u istom razredu. Kasnije smo bili susjedi u istoj zgradi. Pokojni otac mu je bio Mostarac a pokojna mama ako se ne varam iz Subotice. Ona je bila vojvođanska Mađarica. U školu je krenuo u Vojvodini pa nam je bo čudan njegov govor. Govorio je ekavicu i rastezao kada priča kao Lala.
Da se vratimo mi ovoj fotografiji. Mostar nije imao niti jednu lokomotivu serije 85 sa malim dvoosovinskim tenderom. Isto tako lokomotiva 85-039, Đakuša nije bila mostarska lokomotiva. Mostar je ima 2 Đakuše serije 85 i obje sa četveroosovinskim tenderom. Iz Mostara niti jedan vlaka nije otpreman sa 2 lokomotive. Serija 85 nije smjela obavljati vuču iz Mostara prema Konjicu i Sarajevu. One su vozile uglavnom prema Dubrovniku, Zeleniki i Trebinju. Čini mi se da nisu išle dalje od Trebinja. Slika je sa velikom vjerovatnošću na istočnoj pruzi prema Višegradu. Moja pretpostavka je da je to stanica Sarajevo ili Višegrad. I iz Sarajev i Višegrada su skoro svi vlakovi radi početka velikog uspona otpremani sa po 2 lokomotive na čelu, putnički a teretni sa 3.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8216
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od PECELJ »

Hvala mali.paja na informacijama ! Mislim da je ovo ipak Sarajevo jer su koloseci u Višegradi bili u polukrugu.

Problem je nastao jer je slika mutna, nisam čitao komentare a FB grupa je vezana za Mostar.

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od colicdusan325 »

postovanje .g-dine mali paja respekt za komentar.g-dine pecelj bravo za komentar,a i za detalj u vezi stanice visegrad.sto se tice fotografije u pitanju je stanica sarajevo ispisnici moji dragi u to budite potpuno sigurni.pozdrav mladici. :D :) ;) :lol: :P :P .

Hum

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od Hum »

mali.paja piše: Kako možeš tvrditi da forum "zeljeznice.net ne postoji"? Ja imam na tom forumu skoro 12500 postova. Skoro svaki dan se tamo javljam.
Пре свега, тај винковачки форум је доступан само онима који имају шифру, а то онда сужава могућност општег праћења.

На том форуму није могуће директно
учитавање слика, него све треба преко некаквих апликација, које се плаћају.

Када људи виде да их се искориштава, престану да плаћају па слике исхлапе.

У целости остајем при тврђењу да је тај форум практично утрнуо, а то могу да тврдим зато јер сам члан, али ми не пада на ум да плаћам нечији хир. Пази молим те, ја да плаћам, а они тамо из Винковаца да сакривају форум од опште гледаности.

То шта ти пишеш, то је твоје право, па макар плаћао за то.

За разлику од винковачког форума, овај лајковачки форум је отворен на опште читање, не треба да се плаћају апликације за постављање слика.

Међутим, на овај форум агресивно ускачу окорели прочетнички провокатори, у првом реду Радивоје Пецељ (PECELJ) и Ивица Илић (cira-1), па због те двојице маторих јајара, дискутанти беже.

Такође, прочетнички су наврнути sdz361 и Tanka.vatra, али они ретко пишу, па не растерују дискутанте.
Prilozi
8.jpg
8.jpg (551.9 KiB) Pregledano 534 puta

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1862
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od mali.paja »

Ja sam registriran na forumu "željeznice.net". Nikad nisam ništa plaćao niti sada plaćam. Molim te prijateljski da prestaneš sa tim četnicima. Osobno poznajem sdz361 i to dobro a upoznao sam i Tanku vatru i da im stavljaš svakakve etikete nije u redu. Isto tako si i Ivicu Ilića proglasio četnikom. Ja čovjeka osobno i dobro poznajem i nismo se jedanput našli na kavi kako u Zagrebu tako i u Beogradu. Vodio sam ga i na svoje radno mjestio u Zagrebu i ti da tko ružno njega spominješ. Ja poznajem dosta željeznicu a svašta sam radio na njoj pa ipak ne mogu reći da sam sveznajući. Većina ljudi na forumu nisu željezničari i ne kuže dosta stvari kao i ti. Zato nije dobro da ih prozivaš. A ako te zanima što sam sve radio na željeznici mogu ti nabrojati: Počeo sam kao vježbenik prometnika pa prometnik, telegrafista, putnički blagajnik, robni blagajnik, prodavač karata na stajalištu, čuvar putnog prijevoza, prvi HŽ šef Zastupstva u Sloveniji, referent za pogranični promet i u mirovinu sam otišao kao prometni dispečer. Nakon '95 i uspostave prometa prema BiH ja sam osobno išao na primopredaju prvih vlakova prema tamo. Oaim ovog rada od četrdeset i kusur godina na normalnotračnoj željeznici sam dosta upoznat sa uskotračnim željeznicama posebno u Hercegovini. Da i da ne zaboravim na kraju još se bavim i željezničkim modelarstvom i imam pozamašnu kolekciji modela i to raznih mjerila, počevši od velikog mjerila 1:22.5, 1:29, 1:87 i 1:160.
Zašto tražiš da te i na ovom forumu blokiraju kao što su i na vinkovačkom kako ga ti nazivaš.

Hum

Re: Pruga uzanog kolosjeka Sarajevo-Mostar

Poruka od Hum »

Ало друшкане, олади мало. Не знам ко си, не знаш ко сам.

Шта се блокаде тиче, очигледно да ти је мало зарибао мозак.

Смрдљиви четник Ивица Илић ставља Босанску Рачу (пази ово) у Србију!

Онда му се бираним речима објасни да је пошандрцао, а он форсира, па сеје прочетничке провокације по другим темама (уз свесрдне асистенције Радивоје Пецељ, као и та два шарлатана) па за државу, која се званично зове Северна Македонија, он пише да је то "Јужна Србија".

Посебно је занимљиво да се они диче својим четништвом.

Онај "sdz361" иде толико далеко, па четницима из другог светског рата, тепа да су (ово је бисер) "диверанти српских одбрамбених јединица".

Другове сам бираш, а ти си их "mali.paja" одабрао међу смрадовима за које ни корбач не би било решење.

Том "Tanka.vatra" сам дужан да напишем засебан одговор, али не овде.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju