Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
Korisnikov grb
ffbikersar
Nadzornik pruge
Poruke: 38
Pridružen: 06 Maj 2021, 18:23
Mesto: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od ffbikersar »

Hum piše: 15 Dec 2022, 23:19 Има овде

https://youtu.be/JeQgWOCqotU
Hvala velika. Neke scene sa ćirom sam našao u epizodi "Dubrovačkih priča", "Ćiro"

Hum
Šef stanice
Poruke: 341
Pridružen: 27 Nov 2021, 17:56

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od Hum »

ffbikersar piše: 16 Dec 2022, 05:59
Hvala velika. Neke scene sa ćirom sam našao u epizodi "Dubrovačkih priča", "Ćiro"
Тај видео се односи на гарнитуру ЈЖ 802. Мало има кадрова из Гружа, али су зато атрактивни они код Кнежице. Није јасно да ли се питање о гарнитури ЈЖ 801 односи искључиво на Дубровник? Осим тога, необично је да после одговора на питање (попут оног о Јабланици) изостане коментар.

Korisnikov grb
ffbikersar
Nadzornik pruge
Poruke: 38
Pridružen: 06 Maj 2021, 18:23
Mesto: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od ffbikersar »

Hum piše: 16 Dec 2022, 20:53
ffbikersar piše: 16 Dec 2022, 05:59
Hvala velika. Neke scene sa ćirom sam našao u epizodi "Dubrovačkih priča", "Ćiro"
Тај видео се односи на гарнитуру ЈЖ 802. Мало има кадрова из Гружа, али су зато атрактивни они код Кнежице. Није јасно да ли се питање о гарнитури ЈЖ 801 односи искључиво на Дубровник? Осим тога, необично је да после одговора на питање (попут оног о Јабланици) изостане коментар.
Mene je interesovalo baš za Dubrovnik, samu željezničku stanicu i dio pruge kroz Rijeku Dubrovačku (Omblu) jer su svi klipovi koje sam ja sam mogao naći prikazivali vožnju kroz Popovo polje, kanjon Neretve. Za Dubrovnik ima fotografija, ali ne i filmskih snimaka.

Sa parnjačama ima ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=h5eL6ZIP_xM&t=44s

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od mali.paja »

A kakv bi trebao biti komentar? Onaj film sa MOT 802 je moj film koji se neovlašteno prikazuje. I HTV se služio tim nekim scenama. U drugom filmu sa parnjačama koristio se filmski materijal od Engleza. Sumnjam da su i od njih tražili dopuštenje. Isto tako puno slika je sa foruma "željeznice.net" iz Hrvatske. Neke slike sam i ja postavljao na ovaj forum. I ako su tražili nekoga sugovornika da priča o željeznici u Dubrovniku mogli su potražiti ljude na forumu koji imaju konkretnije i točnije podatke.

Korisnikov grb
ffbikersar
Nadzornik pruge
Poruke: 38
Pridružen: 06 Maj 2021, 18:23
Mesto: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od ffbikersar »

mali.paja piše: 16 Dec 2022, 22:44 A kakv bi trebao biti komentar? Onaj film sa MOT 802 je moj film koji se neovlašteno prikazuje. I HTV se služio tim nekim scenama. U drugom filmu sa parnjačama koristio se filmski materijal od Engleza. Sumnjam da su i od njih tražili dopuštenje. Isto tako puno slika je sa foruma "željeznice.net" iz Hrvatske. Neke slike sam i ja postavljao na ovaj forum. I ako su tražili nekoga sugovornika da priča o željeznici u Dubrovniku mogli su potražiti ljude na forumu koji imaju konkretnije i točnije podatke.
Pa ovo nije bila emisija samo o željeznicama, već o starom Dubrovniku općenito. Prof. dr. Rade Petrović je poznati historičar i diplomata (a koliko se sjećam, imao je i željezničara u familiji), pa je jedna od epizoda "Gruških priča" bila posvećena i željeznici.

https://www.liberoportal.hr/vijesti/tuz ... e-petrovic

Možda možete kontaktirati Dubrovačku televiziju i ponuditi se za neku buduću emisiju, koja bi se odnosila samo na željeznice

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od mali.paja »

ffbikersar piše: 16 Dec 2022, 22:54
mali.paja piše: 16 Dec 2022, 22:44 A kakv bi trebao biti komentar? Onaj film sa MOT 802 je moj film koji se neovlašteno prikazuje. I HTV se služio tim nekim scenama. U drugom filmu sa parnjačama koristio se filmski materijal od Engleza. Sumnjam da su i od njih tražili dopuštenje. Isto tako puno slika je sa foruma "željeznice.net" iz Hrvatske. Neke slike sam i ja postavljao na ovaj forum. I ako su tražili nekoga sugovornika da priča o željeznici u Dubrovniku mogli su potražiti ljude na forumu koji imaju konkretnije i točnije podatke.
Pa ovo nije bila emisija samo o željeznicama, već o starom Dubrovniku općenito. Prof. dr. Rade Petrović je poznati historičar i diplomata (a koliko se sjećam, imao je i željezničara u familiji), pa je jedna od epizoda "Gruških priča" bila posvećena i željeznici.

https://www.liberoportal.hr/vijesti/tuz ... e-petrovic

Možda možete kontaktirati Dubrovačku televiziju i ponuditi se za neku buduću emisiju, koja bi se odnosila samo na željeznice
Gledao sam taj dokumentarac.

Korisnikov grb
ffbikersar
Nadzornik pruge
Poruke: 38
Pridružen: 06 Maj 2021, 18:23
Mesto: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od ffbikersar »

O uskotračnoj pruzi, šta je njeno ukidanje značilo i željezničkoj stanici i luci u Gružu i u Karavanu Milana Kovačevića, od 13 min 30 sec

https://www.youtube.com/watch?v=mGPGKPJUDZ4

Hum
Šef stanice
Poruke: 341
Pridružen: 27 Nov 2021, 17:56

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od Hum »

У овом CIA извештају (на 2 странице) за Југославију из октобра 1952. наводи се да је 1950. започела градња железничке пруге Мостар - Широки Бријег - Ливно, али да су радови обуставељи.
Prilozi
1.jpg
1.jpg (117.17 KiB) Pregledano 507 puta
2.jpg
2.jpg (133.11 KiB) Pregledano 507 puta

Korisnikov grb
ffbikersar
Nadzornik pruge
Poruke: 38
Pridružen: 06 Maj 2021, 18:23
Mesto: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od ffbikersar »

Interesantno da nema ni jedne slike stanice Hrasno?

Korisnikov grb
ffbikersar
Nadzornik pruge
Poruke: 38
Pridružen: 06 Maj 2021, 18:23
Mesto: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pruga uzanog kolosjeka Mostar - Čapljina - Dubrovnik

Poruka od ffbikersar »

Shell-ov naftni terminal u Rijeci Dubrovačkoj sa željezničkim instalacijama.
Prilozi
Screenshot_6.jpg
Screenshot_6.jpg (305.92 KiB) Pregledano 392 puta
Screenshot_5.jpg
Screenshot_5.jpg (773.2 KiB) Pregledano 392 puta
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg (373.92 KiB) Pregledano 392 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju