Pruga uskog koloseka Lajkovac-Gornji Milanovac-Čačak

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Srbiji
sstrela
Pružni radnik
Poruke: 9
Pridružen: 30 Mar 2012, 23:03
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Lajkovac-Gornji Milanovac-Čačak

Poruka od sstrela »

PECELJ piše: 04 Okt 2022, 11:09 Železnička stanica ČAČAK 1955.godine.

Na fotografiji je dresina, verovatno na motorni pogon ? Kako je ona radila, vidi se neka ručka ?


646_001 cacak 1955.jpg
Drezina na slici je električna, mogu da se vide baterije. Prema svedočenjma mojih starijih kolega (radim u Čačku) levo na slici je majstor Lujo, koji je radio na održavanju železničkih vozila i kamiona. Bio je čuven kao dobar majstor, čak je i sam napravio mali strug kojim je izrađivao delove za popravke, a kao što je to uvek bio slučaj sa takvim majstorima, bio je tata-mata za svakojake popravke u stanici i oko nje. Radionica mu je bila baraka sa kanalom sa druge strane pruge, na slici daleko iza vidljivih baraka i zgrade Fabrike hartije. Sada je tu zidani železnički magacin Otišao je u penziju 90-tih, i nije više sa nama.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Lajkovac-Gornji Milanovac-Čačak

Poruka od PECELJ »

Lokomotiva JDŽ 182-001 ispred ložionice u žel.stanici LJUBIĆ 11.04.1945 godine.

Verovatno je služila za manevru.

1945. II-IV. Borci 1. čete 2. mašinskog bataljona Železničke brigade u ložionici Ljubić pored lokomotive 182-001.jpg
1945. II-IV. Borci 1. čete 2. mašinskog bataljona Železničke brigade u ložionici Ljubić pored lokomotive 182-001.jpg (327.62 KiB) Pregledano 336 puta
Izvor : T.N.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Lajkovac-Gornji Milanovac-Čačak

Poruka od mali.paja »

Nije li ovo negdje u Vojvodini ili konkretnije na pruzi Zrenjanin-Radojevo? Od samo 2 lokomotive serije 182 obje su bile tamo radile. Mada neću ni tvrditi da je Ljubić, ne poznajem situaciju od tamo.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Lajkovac-Gornji Milanovac-Čačak

Poruka od PECELJ »

mali.paja piše: 11 Feb 2024, 00:33 Nije li ovo negdje u Vojvodini ili konkretnije na pruzi Zrenjanin-Radojevo? Od samo 2 lokomotive serije 182 obje su bile tamo radile. Mada neću ni tvrditi da je Ljubić, ne poznajem situaciju od tamo.

I ja sam to prvi out čuo, ali taki je napisao g.Tomislav ?

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Lajkovac-Gornji Milanovac-Čačak

Poruka od colicdusan325 »

postovanje.lokomotiva serije 182-002 je bila u vv zrenjanin,dok za lokomotivu serije 182-001 nisam siguran[g-din sdz361 trebalo bi da zna].po mojoj proceni lokomotiva serije 182-001 nije ispred lozionice ljubic obzirom na pozadinu.meni deluje na banatsku ravnicu,i verovatno fotografija potice sa pruge zrenjanin-radojevo.ako gresim izvinjavam se.vv zrenjanin u posleratnom periodu posedovala je devet lokomotiva serije 80 i jednu lokomotivu serije 182.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog kolose u Srbiji”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju