SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Ako smatrate da nedostaje neki forum, da je neki suvišan, ako imate ideje i predloge oko izmena i dopuna sadržaja napišite to ovde, postavite ankete, kao i sve ostalo što nepripada datim temama.
Pošalji Odgovor
milanp
Mašinovođa
Poruke: 171
Pridružen: 31 Mar 2012, 07:57
Kontakt:

SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od milanp »

Izgradnjom Beograda na vodi biće porušen i objekat ložionice, koji je od ogromne istorijske vrednosti. Predlažem da pokrenemo ovu inicijativu za njeno očuvanje. Mislim da bi se ona mogla uklopiti u projekat koji se radi. Dovoljno bi bilo da se sačuva objekat ložionice sa okretnicom.

Korisnikov grb
presa
Šef stanice
Poruke: 378
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:15
Mesto: Мали Борак
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od presa »

Svaka čast na inicijativi. Odličan predlog g. milanp. Podržavam u svemu ovu odličnu ideju.

http://www.google.com
Prilozi
lozionica.jpg
lozionica.jpg (48.07 KiB) Pregledano 17087 puta

zokivoz
Šef stanice
Poruke: 422
Pridružen: 29 Maj 2012, 10:18
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od zokivoz »

Puna podrška i od mene. Lepo bi bilo kada bi ovu ideju podržao i klub ljubitelja železnica iz Beograda. Ima ih na ovom forumu. Neka se jave.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8103
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od PECELJ »

U potpunosti podržavam takvu inicijativu. Nisam ni znao da se to sprema.

Odmah me je to podsetilo na današnji izgled zgrade žel.stanice uzanog koloseka Valjevo, koja ubrzano propada bez obzira što je pod zaštitom države.
Izgleda da se u Srbiji malo vodi računa o tradiciji i njnom očuvanju.

Mene interesuje i šta će biti sa sadašnjom zgradom žel.stanice Beograd ?

Jedan od učesnika foruma je nešto i nagovestio :

"To bi mogla da bude jedna od najkorisnijih aktivnosti Muzeja koji očigledno neko hoće da uništi, kako bi se eliminisala potreba za prostorom sadašnje železničke stanice kao potencijalnim železničkim muzejom i time olakšalo ostvarenje Beograda na vodi (otidite u Muzej ovih dana i biće vam sve jasno)."

jovanla
Ložač
Poruke: 97
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:28
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od jovanla »

.

Ideja da ložionica Beograd u okviru projekta "Beograd na vodi" postane muzejski prostor je odlična i ja je u potpunosti podržavam.


.

alend
Vozovođa
Poruke: 239
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:00
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od alend »

Puna podrška i od mene. Šteta bi bilo da neostane nikakav trag od železnice na mestu današnje železničke stanice.

Korisnikov grb
cira-1
Ministar železnica
Poruke: 2464
Pridružen: 30 Mar 2012, 19:43
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od cira-1 »

Pridružujem se odličnoj ideji. Ložionicu treba sačuvati i predlažem da se sačuva jedan kolosek do stanice i u stanici dva ili tri koloseka i na njih da se postave sačuvane lokomotive.

Korisnikov grb
shuca
Vozovođa
Poruke: 230
Pridružen: 05 Jun 2012, 22:27
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od shuca »

Podrska od mene svakako.

No, pre no sto se krene dalje, treba proveririti TACNOST navoda u medijima i u politickom reklamerstvu
oko "beograda na vodi".

Zgrada stanice Beograd je odavno pod zastitom drzave i pod nadzorom nekog EU odbora za arhitekturu .
Po prvobitnom planu "Prokop', tu je trebalo ,po iseljenju zeleznice, da se smesti Muzej tehnicke kulture, koji bi u sebe, preuzeo i zeleznicki muzej.
Na dva peroni je trebalo da se smestne eksponati (stare lokomotive i sl.)
Sa ovakvim statusom, zgrada stanice je obezbedjena od rusenja. :roll:

Sa lozionicom stvari stoje malo drugacije-

Okrenica i lucna hala imaju status SPOMENIKA TEHNICKE KULTURE R.S.
I taj status bi trebalo da osigura dalje bitisanje toga, mada na planu BnV, jasno vidimo neki KRUZNI objekat na
istoj lokaciji-pitanje je STA JE TO ??? :?:
I ne zaboravite da je OVO sto se pokazuje i prikazuje jos uvek IDEJNI plan.... Nista jos nije 100 posto sigurno.

Kljuc svega je izgradnja drumsko-zeleznickog mosta preko Dunava kod Vince.

Bez tog mosta sve price o Bg na vodi i Prokopu padaju u vodu..
Tek kada se izmesti teretni saobracaj sa obala Save -mozemo ozbiljno pricati o pomenutim projektima..

StudentArhitekture
Pružni radnik
Poruke: 3
Pridružen: 06 Apr 2021, 11:02
Kontakt:

Re: SPASIMO LOŽIONICU BEOGRAD

Poruka od StudentArhitekture »

Postovani clanovi,

Obracam vam se povodom kratkog intervjua.
Student sam arhitekture i bavim se zgradom stare Zeleznicke stanice i njenom prenamenom.
Tema mi je povezanost izmedju nas, gradjana, i glavne namene zgrade i koliko je njena lokacija bitna.
Kako mozemo da ocuvamo najbolje duh zgrade ukoliko se prenamena desi.

Volela bih da se povezem sa ljudima koji razumeju vaznost zgrade stare zeleznicke stanice i koji bi mi pomogli i uradili intervju preko kompjutera koji bi trajao oko 30 minuta.
Ceo proces je anoniman. U pitanju je istrazivanje akademskog tipa koje je odobreno od eticke komisije.

Hvala unapred na odgovorima, i bilo kakvim savetima.
Tijana

Pošalji Odgovor

Povratak na “Pitanja, predlozi, ankete, kritike...”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta