Novi vlakovi za HŽ

Stanje danas, reportaže,stare fotografije, problemi..
Pošalji Odgovor
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Novi vlakovi za HŽ

Poruka od mali.paja »

Dana 30.01.2014. sam bio na potpisu ugovora HŽ/Končar za nabavu novih vlakova. Postavit ću nešto slika. Ugovor je potpisan u bivšoj blagajni "1" razreda kolodvora Zagreb Glavni, koja je bila posebno preuređena za taj događaj. Neke slike su dobre a neke malo mutne. U prostoriji bivših blagajni je bila velika gužva i tu su mutnije slike. Za početak mala brošura o vlakovima i tehničkim karakteristikama istih koje je dao tiskati HŽ.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Novi vlakovi za HŽ

Poruka od mali.paja »

Odmah po dolazu na kolodvor slikam postavljeni vlak.

Slika

Slika

Strojovođa na vlaku je Šćuric Ivan, Zagorac. Poznavao sam i njegovog pokojnog oca. On je isto bio strojovođa. Vozio je na parnim pa zatim elektrama. Mislim da nije za dizle imao ispit.

Slika

Slika

Slika

Slika

Da se ne bi drugi strojovođe uvrijedile Iva ili Šćura kako ga svi zovu je jedan o boljih.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Novi vlakovi za HŽ

Poruka od mali.paja »

Na peronu je direktor HŽ Putničkog prijevoza Dražen Ratković. Polagao je ispit za prometnika u Zaprešiću kod mene. Radio je kao tehnolog, šef TKP-a (transportno komercijalni poslovi) i šef kolodvora na Zagreb Zapadnom. Kasnije je obavljao razne službe na HŽ-u. U vrijeme dok je on bio šef kolodvora na Zs (tako je u telegrafskom i telefonskom prometu obilježavanje Zapadnog kolodvora) smo imali za naše uposlenike od Kumrovca do Zapadnog doček Djeda Mraza. Pogodite tko je bio Djed Mraz? Naravno da se tada sve to odvijalo poslije Božića. Ja bih se u Črnomercu obukao u odoru. Manevra je uzela jedan vagon serije "K" na koji smo stavili stolac. Ja bih sjeo na taj stolac i manevra je lagano gurala ispred taj vagon na prvi kolosijek. Na peronu su djeca oduševljeno dočekivala vlak. No idemo dalje sa slikama.

Slika

Odlazim u prostoriju gdje će se održati svečanost potpisivanja. Puno je novinara i gostiju.

Slika

Slika

Dolazi predsjednik Vlade sa resornim ministrom.

Slika

I gospoda iz Končara su u prvom redu.

Slika

Svima se najprije obratila gospođa Mihaela Tomurad Sušac. Zatim su po redu govorili gospodin Dražen Ratkovć, HŽ, Darinko Bago, Končar, Siniša Hajdaš Dončić, resorni ministar i na kraju Zoran Milanović, predsjednik Vlade. Znam da su svi govorili kurtoazno. Ali mi je za uho zapelo što je rekao gospodin Bago iz Končara. Po njegovom samo u naredne 3 godine do kraja isporuke posljednjeg vlaka će biti angažirano oko 3000 radnika.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Novi vlakovi za HŽ

Poruka od mali.paja »

Svečano potpisivanje ugovora. Za Končar potpisuje gospodin Ivan Bahun, HŽ gospodin Dražen Ratković.

Slika

Slika

Slika

Nakon potpisanog ugovora svi idu u postavljeni izložbeni vlak.

Slika

Ako se ne varam ovo na mjestu strojovođe bi trebao biti Jusuf Crnalić. On je bio jedan od glavnih na izradi ovog vlaka.

Slika

Slika

I novinari samo rade svoj posao.

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Novi vlakovi za HŽ

Poruka od mali.paja »

Na kraju malo o ovim vlakovima. U ovih preko 2 godine kako voze prigradski i regionalni vlak nije bilo nikakvih kvarova niti problema. Pod ovo ne računam kada je vlak naišao na bačena kolica iz trgovačkog centra u Sisku, kamenovanje ili odlazak na neelektrificirani kolosijek. Dizel električni vlak će se tek praviti. Moguća će biti kombinacija vožnje sva tri vlaka zajedno i upravljanje svima iz jedne upravljačnice. Prvi vlak iz ove serije bi se mogao pojaviti 2015 godine krajem ljeta ili početkom jeseni. Dinamika isporuke je 1,5 vlak prosječno na mjesec. Zadnji vlak bi trebao biti isporučen kroz nekih 3,5 do 4 godine od potpisanog ugovora.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železničke pruge iz našeg okruženja nekada i sada”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: PECELJ i 2 gosta