Božićni vlak u Zagrebu

Stanje danas, reportaže,stare fotografije, problemi..
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

15.12.2013. na Božićnom vlaku sam imao i goste, forumaše. Već sam ranije spomenuo kolegu iz Ljubljane "železocestnik".

Slika

"Tono" je iz Ptuja. Ne javlja se prečesto. Uglavnom je to na uskotračnim temama. On ne radi na željeznici ali ima položen ispit za strojovođu parne i dizel lokomotive. Vozi na uzanoj pruzi kolosijeka 760mm Stainizerbahn. Pruga ide od gradića Stainz oko 11km. Gradić Stainz je udaljen od Graza oko 30km zapadno. Možda netko želi ići i provozati se tom prugom?

Slika

Još jedan gost je bio iz Rijeke. To je bio Pfaff

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

Na kraju mali rezime. Ljudi su oduševljeni Božićnim vlakom. Stranci također. Osim ovom vožnjom ljudi su oduševljeni i samim končarevim proizvodom. Da ne mislite kako svaki cigo svoga konja hvali! I regionalni i prigradski niskopodni vlak u ovih par godina nisu imali još nikakav kvar. Pod ovo ne podrazumjevam ljudski faktor (strojovođa sa dignutim pantografom ode gdje ne treba). Jedanput su prije nekih 1 godinu budale u Sisku pod vlak bacile kolica iz samoposluge. Svih ovih godina vlak je bio u "+". Nije neki veliki ali je bio "+". Prije nekih 3-4 godine je zaradio (svi Božićni vlakovi po Hrvatskoj) oko 100 000 kuna (oko 23 000 eura). To je bila čista dobit nakon odbijanja svih troškova. Ove godine vlak po prvi put je samostalno pod PP. Ovi Božićni vlakovi su i velika proagandna pozitiva. To je znak da se i na željeznici može nešto napraviti kad se hoće. Mislim da vrijedi za sve uprave nastale od JŽ-a. Šteta što se više ne koristi u propagandne svrhe kako bi ublažio negativan stav koji javnost uglavnom ima prema željeznici. Barem da malo ublaži lošu sliku željeznice, za koju je nekad ona kriva (više) a nekad i nije. Ipak je željeznica u prošlosti bila pokretač kako industrijski tako i kulturni. Ja se sjećam kao dijete da je prva kino predstava u Zeleniki održana u željezničkom skladištu.
Za sada od mene toliko.

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od ivanjz »

Moram da priznam da je ova ideja HŽ-a odlična. Mogle bi nešto slično da urade i ŽS-e. Moram da priznam da Vam ovo odelo Deda Božićnjaka odlično stoji g. mali paja i verujem da će te ovu ulogu još dugo imati. Vidim Vas u društvu g. Milana Bandića gradonaćelnika grada Zagreba. Šta reći? Nema gde Vas nema. Stalno ste u pokretu.

B R A V O!

PS: Što se tiče Deda mraza kod nas bi predložio g. ćiru-1 ako se on složi sa tim!

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

Po tradiciji i ove godine je HŽ organizirao vožnju Božićnim vlakom. Evo propagandni letak za istog.

Slika

Slika

Kako je ovo sa vlakom postala tradicija tako je i Sveti Nikola/Djed Mraz ostao također tradicionalan, to jest moja malenkost. Kako sam načuo da i ŽS sprema nešto slično sa novim vlakom Stadler u Beogradu molio bih kakvu reportažicu o tome. Već je u prvom mjesecu ove godine pao prijedlog od vas iz Srbije da to bude naš ĆIRA-1? Samo nismo još dobili suglasnost od njega?

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

Već sam u prethodnom postu napisao da je ovo tradicija. Ja obavljam do 06.12. ulogu Svetog Nikole a iza toga mjenjam odijelo za Djeda Mraza. Od 1999. godine ja i moj kolega strojovođa to obavljamo. Sam vlak Tin je od nas stariji 1 godinu. Prva vožnja je i ove godine bila 03.12. na dan invalida. Već nekoliko godina na tu vožnju povedem i kolegu Stenleya sa "željeznice.net" da napravi malu reportažu. I za početak link na tu vožnju.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... ress-2014/

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

Nekoliko slika sa posljednje vožnje Svetog Nikole ove godine. Bilo je to 06.12. Ovu subotu na području Zagreba su prometovala 3 vlaka + poslije podne vlak za Božićnu priču. Ovo su slike sa vožnje trećeg vlaka na području Zagreba.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od ivanjz »

Ko može biti bolji Deda Božićnak od g. malog paje, pogotovo u vozu!

Želim Vam još dugo godina ovu ulogu g. mali paja.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

13.12.2014. vozila su 3 vlaka na relaciji ZGK-Dugo Selo-ZGK. Poslije podne je vozio još 1 vlak u Ivanić Grad. O ovom posljednjem kada pripremim slike. Sada malo oko 3 vožnje ZGK_DS_ZGK. Prije toga malo podataka. Kapacitet vlaka ja 190 mjesta za sjedenje. Do sad od 03.12. su svi vlakovi bili puni. Ovo se ne odnosi samo na vikende. U tjednu smo vozili škole i vrtiće.
2 Cure koje stoje uz Djeda Mraza su od McDonald'sa a druge od HŽ-a.

Slika

Okićeni vlak bez putnika.

Slika

Slika

I oni koji ne putuju vlakom imaju želju slikati se sa Djedom Mrazom. Zašto ne ispuniti želju?

Slika

Pauza između vožnji.

Slika

Slika

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

Za nastavak priče stavljam link na "zeljeznica.net".

http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... -tin-2014/

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1852
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Božićni vlak u Zagrebu

Poruka od mali.paja »

Nije velika i prava ali jest željeznica. Kada je završila vožnja na božićnom vlaku kao Djed Mraz sam se pojavio i u KŽMZ. Dana 23.12.2014. smo imali Otvorene dane. Od 18.00 do 20.00 djeca i roditelji su se mogli družiti sa Djedom Mrazom. Za tu prigodu smo malo i klub uredili i okitili.

Slika

Slika

Bila je organizirana i tombola. Bilo je slatkiša, grickalica i pića.

Slika

Radi njih sam tu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železničke pruge iz našeg okruženja nekada i sada”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta