10 godina foruma zeljeznice.net

Zanimljivosti sa železničkim temama
mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od mali.paja »

Dana 31.01.2015. smo se našli u pivnici Medvedgrad u Zagrebu na obilježavanju 10 godina foruma "zeljeznice.net". Za početak ću postaviti samo 1 milenijsku fotografiju kada nas je bilo najviše. Na slici nas je 32 koji smo bili tamo oko 14 sati. Kasnije je stiglo još forumaša tako da nas je bilo oko 40. Ukoliko je kakvo događanje sa forumašima obično se nađemo u ovoj pivnici. Ovdje smo i iz jedne simbolike. Pivnica se nalazi u zgradi kolodvora nekadašnje uzane pruge od 760mm, Zagreb-Samobor, poznatije kao Samoborček. Tu željeznicu je posebno proslavio film "Tko pjeva zlo ne misli". Interesantne su scene sa parnom lokomotivom. Snimano je preko mosta na Savi. Parnjača tada nije bila niti jedna. Vagone je vukla mala dizelka koju su malo oklopili da sliči parnjači. Natopili su dosta starih krpa sa uljem i to zapalili. Scena je bila noćna na mostu pa se to i ne vidi. Upoznao sam i strojovođu koji je tada to vozio a i na našem forumu je jedan strojovođa sa te pruge. Još jedan razlog okupljanja u ovoj pivnici je atmosfera, primjerene cijene i dobra i ukusna hrana. Može se dobiti par vrsta piva iz njihove vlastite proizvodnje. Na ovom druženju nas je bilo doslovno iz cijele Hrvatske.

Slika

Korisnikov grb
shuca
Vozovođa
Poruke: 230
Pridružen: 05 Jun 2012, 22:27
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od shuca »

Sve cestitke za lepi jubilej dobrog foruma....
Tu sam cest voajer :lol: a ponekad po posredniku nesto i dodam.
Vidim poznate "nosioce licnog identiteta " -
Spehar,Pfaff, Zeljko , Portos ,Kapo, Stankec...
Raduje me veliki podmladak :D
Jos mnogo leta vam zelim..

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od colicdusan325 »

Pridruzujem se Suci.Svaka cast i puno pozdrava. ;)

Korisnikov grb
cira-1
Ministar železnica
Poruke: 2464
Pridružen: 30 Mar 2012, 19:43
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od cira-1 »

Pridružujem se čestitkama i još puno leta Vam želim.
žPozdrav

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od ivanjz »

Ćestitam veliki jubilej forumu zeljeznice.net koji je imao i ima toliki uticaj na mnoge kao i na naš forum. Obogatio je ove prostore dragocenim materijalom i danas postao velika baza znanja.

Želim mu da traje još 100 godina!

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od mali.paja »

Da postavim svojih nekoliko slika da vidite atmosferu na druženju.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od mali.paja »

Nadam se da se nećete ljutiti ako postavim par podataka. Za početak hvala na čestitkama za jubilej foruma.
Forum je osnovan 2005. Ja sam aktivno na forumu od 2008. Prisutan sam bio i ranije, ustvari pratio sam. Nisam se znao javljati i pisati pa bih uvijek nekog molio da nešto napiše umjesto mene. Uglavnom je to bio Toma. Onda sam naučio pisati na forumu. Ali nisam znao postavljati slike. Imao sam i skener ali ni skenirati nisam znao. Uglavnom sam i to naučio. Sa danom 19.01.2015. ja sam ukupno napisao 5116 postova. Noćas sam prešao broj preko 5160 postova. Po godinama bi bilo ovako: 2008.-209 postova, 2009.-578 postova, 2010.-860, 2011.-559, 2012.-700, 2013.-915, 2014.-1174 i 2015. prvih 19 dana 38 postova. Po broju objavljenih postova od 2130 osoba koje su se do sada javile ja sam na 21 mjestu. Najaktivniji sam od 2013. kada sam sa 31.10. završio aktivnu službu na željeznici. Što se tiče slika za to nemam točan podatak ali je sigurno postavljeno od moje strane preko 10 000 ako ne i preko 15 000.

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od colicdusan325 »

Jos jednom ,svaka cast i bravo. ;) ;)

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od mali.paja »

Ukupno se do sada javilo 2130 pojedinaca. Doduše neki su se javljali i pod 2 imena ali nema ih puno. Isto tako neki su izbačeni sa foruma pa su se prijavljivali pod drugim imenima. Sve skupa tih nema više od 10-20. Primjetio sam i da neki nedostaju u ovoj statistici. Ipak se može ovaj broj uzeti dosta točnim. Dosta je bilo onih sa po jednim postom. Od kud su se sve javljali pisci na forumu? Sa prostora bivše Jugoslavije ima ih iz svih bivših republika. Javljaju se i iseljenici iz SAD, Kanade, Australije, Novog Zelanda, Europskih država. Od ovih iseljenika ima ih sa područja isto cijele bivše Jugoslavije. Javljaju se i stranci. Da nabrojim neke države: Italija, Engleska, Austrija, Češka, Slovačka, Mađarska, Poljska, Njemačka, Portugal i nadam se da nisam zaboravio još koju. Javljaju se stari zaljubljenici naših uzanih pruga, parnjača i američkih dizela. Ima ljudi i sa ovog foruma. Pa da vidimo na kojem je tko mjestu: cira-1 je na 633 mjestu sa 35 postova, Ivanjiz 304 mjesto sa 205 postova (u posljednje vrijeme i duže slabo se javlja), cvijić 208 mjesto sa 409 postova i sdž361 na 157 mjestu sa 597 postova. Nisam uspio Pecelja pronaći u popisu. Od poznatijih zaljubljenika u naše željeznice javljali su se Alberico (Portugal, fan naših MOT 802), Pospichal (Austrija), Dieter Zoubek, Tadej Brate, Herbert Ortner itd.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: 10 godina foruma zeljeznice.net

Poruka od PECELJ »

Pa gde za mene da izostavite podatke, poštovani g.mali.paja ? :D Šalim se.
Verovatno je to zato što sam i tamo prijavljen pod imenom PECELJ.

Nisam ja tamo bio posebno revnostan. Povremeno sam učestvovao. Nekih 95 poruka što donosi oko 420-tog mesta.

Inače na početku mog zanimanja za ovu oblast, mnogo sam naučio sa tog foruma, je po struci ne pripadam železnici.

Srdačan pozdrav !

Pošalji Odgovor

Povratak na “Zanimljivosti”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju