Lokomotive serije JŽ 11

Parne lokomotive u Srbiji i svetu nekada i sada
cvijic
Šef stanice
Poruke: 426
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od cvijic »

Kod mene na Floridi jutro 5.28 odoh spavati pa cu kad ustanem opisati i ostala dva sudara u detalje.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od mali.paja »

'73. još nisam bio počeo na željeznici. Moj prvi dan je bio 15.07.1976. kada sam se javio šefu kolodvora ja i moj kolega iz Varaždina Darko Njegovec. Dobili smo uputnice za liječnički pregled. Radni staž je počeo teći od 16.07.1976 i završio 31.10.2013. Ovaj nalet što sam spomenuo je bio negdje krajem sedamdesetih.Mađari nisu bili dugo vozili. O udesu o kojem si prethodno pisao navodiš vlak 61070. To je bio direktni teretni vlak Vinkovci-Zalog. On je bio dopodnevni a 61072 je bio poslijepodnevni na istoj relaciji. Još je bio i vlak 61074 ali čini mi se da je on bio fakultativni? Moram u muzeju ili stručnoj knjižnici potražiti PTU i pogledati točne podatke. Ovaj potres u Zagrebu je dobro razmrdao Direkciju HŽ-a i sve je iseljeno. Zgrada je opasno narušena. Zabranjen je pristup tamo. Moram Renatu u muzeju pitati da li se tamo može doći. Stručna HŽ knjižnica je bila u dvorištu i to je novija građevina. Razgovarao sam sa Boženom mojom Hercegovkom koja radi tamo. Kako je to novija zgrada ništa se nije dogodilo osim što su od trešnje popadale knjige sa polica. Čak je nešto i preselilo u tu zgradu raditi. Direktor Infrastrukture je zabranio otvaranje i rad knjižnice.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od mali.paja »

Darko! Što se tiče knjige od Horvata ima JAKO puno i previše netočnih podataka. Jedino dobra stvar je popis svega što je dolazilo u Gredelj. 11-041 je završila svoj radni vijek na dizalici u Zaprešiću. Nakon toga je na dizalici bila lokomotiva 33-166. Kad je i njoj istekao radni vijek došao je novosadski dizel ali nije se dugo zadržao jer je naredbom tadašnjeg direktora ŽTP-a Zagreb Ivana novačića dizalica ostala bez lokomotive. Lokomotiva 33-166 je vukla posljednji brzi vlak neplanirano. Možda sam se krivo izrazio vlak kao vlak je i dalje vozio. Bilo je to negdje u prvoj polovici osamdesetih godina. Vlak broj 590, Ohrid na relaciji Bitola-Ljubljana sa novosadskom lokomotivom je negdje od ulaznog signala "A" kolodvora Zaprešić počeo trgati žicvu. Strojovođa je bio zagrebački, Stanko Lisac. Sreća bili su električari u Podsusedu i odmah su došli. Na lokomotivi su žicom vezali pantograf(e)? Odmah smo dali lokomotivu 33-166 da makne elektru a parnjača je odvukla brzi do Dobove. Neispravnu elektru smo otpremili sa putničkim vlakom iz Kumrovca za Zagreb. Vlakovođa je bio Javorović iz Lekenika. Galamio je ali je ipak napravio posao. Strojovođa na lokomotivi 33-166 je bio Božo Petanjek. Cvijiću! Ti bi ih morao poznavati ako ništa barem ovu prvu dvpjicu?

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od železocestnik »

mali.paja, pozdravljen,

da, ima grešaka kod Horvata, neke podatke preuzeo je i od T.Brate-a.
Ali šta češ, kad nema drugoga, možeš za početak istraživanja upotrebiti i netačne podatke.I posle neznanke pretvarati u znanke Slika

Ova fotografija JŽ 11 je urađena kod remize na Jesenicama...
JZ 11-023 ložionica Maribor.jpg
JZ 11-023 ložionica Maribor.jpg (277.82 KiB) Pregledano 3420 puta
Pošto niko nikome ne vjeruje ništa (barem u Sloveniji), otišao sam tamo, pošto još nikad nisam bio :oops: Slika
60 km tamo i 60 km natrag.
Ali kod nas je to bio prvi dan bez korona virusa, pa mi to nije bio velik problem...

Remiza na Jesenicama izgleda sada ovako...
IMG_0841.JPG
IMG_0841.JPG (4.38 MiB) Pregledano 3420 puta

pozdrav
Darko

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od mali.paja »

železocestnik piše:mali.paja, pozdravljen,

da, ima grešaka kod Horvata, neke podatke preuzeo je i od T.Brate-a.
Ali šta češ, kad nema drugoga, možeš za početak istraživanja upotrebiti i netačne podatke.I posle neznanke pretvarati u znanke Slika

Ova fotografija JŽ 11 je urađena kod remize na Jesenicama...

JZ 11-023 ložionica Maribor.jpg

Pošto niko nikome ne vjeruje ništa (barem u Sloveniji), otišao sam tamo, pošto još nikad nisam bio :oops: Slika
60 km tamo i 60 km natrag.
Ali kod nas je to bio prvi dan bez korona virusa, pa mi to nije bio velik problem...

Remiza na Jesenicama izgleda sada ovako...

IMG_0841.JPG


pozdrav
Darko
Da li si bio unutra? Ako jesi ima li što? Bio sm tamo prije oko 4-5 godina. Bilo je nekih elktri serije 342 i čini mi se manevra. Poslije sam opet bio tamo prije godinu dvije i nisam vidio ništa unutra. Ovaj zadnji put nas je (4 osobe) najurio neki iz SŽ-a. Oba puta smo bili sa muzejskom parnjačom. Prvi put je bila lokomotiva serije 33 (nitko nas nije gnjavio) a zadnji put serija 25. Parnjače su bile na čišćenju vatre i uzimanju uglja i vode.

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od železocestnik »

mali. paja, pozdravljen,

nisam ni probavao otvoriti vrata, jer nisam imao vremena, da se pregovaram sa bilo kim. Ali ja mislim, da je sve zaključano.
A šta je unutra ?
Ja znam, da je unutra E-1.
To je električna uskotračna lokomotiva železarne (železare) Jesenice i stavljena je na jedan stari vagon.
Da li je prva ili nije, htio sam ustanoviti u muzeju: Gornjesavski muzej Jesenice, koji je izašao iz tehničkog muzeja železarne Jesenice.
U stvari pronašao sam taj dan u muzeju, da je bila otvorena uskotračna pruga (760 mm) u železari Jesenice u januaru 1906. godine sa benzinskom lokomotivom, a u oktobru 1906. godine sa električnom lokomotivom.
Da li je to bila E-1 još ne mogu reći.

pozdrav
Darko

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od mali.paja »

Kad sam ja bio tamo nije bilo te uzane lokomotive.

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od železocestnik »

mali.paja, pozdravljen,

ovaj put nisi u pravu :D

Električna uskotračna lokomotiva E-I je 100% u remizi na Jesenicama :!:

I to već 50 godina :shock:

Jesi li zavirio u ovaj dio...
E-I_L1090207a.JPG
E-I_L1090207a.JPG (61.48 KiB) Pregledano 3181 put
Fotografija: prof. Mladen Bogić, 2019


pozdrav
Darko

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od mali.paja »

Tamo nisam bio.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8134
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Lokomotive serije JŽ 11

Poruka od PECELJ »

LOkomotiva JŽ 11-035 snimljena 1966.godine na nepoznatoj stanici ?
s-l1600 11 035 c1966 Jugoslavia.jpg
s-l1600 11 035 c1966 Jugoslavia.jpg (125.58 KiB) Pregledano 2847 puta
Izvor : ebay

Pošalji Odgovor

Povratak na “Parne lokomotive u Srbiji i nekadašnjoj JŽ mreži”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju