Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
Rok

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Rok »

Komentar na post sa 3. str.
Jaguar piše: 01 Mar 2017, 11:15 Kod Modrana.

Izvor:
Fotografija prenesena iz poglavlja koje nije u vezi s lokacijom
Ovdje je nešto malo bolje, ali to "kod Modrana" ima svoje ime, a to je: Pecka. Forumaš prenosi sliku "iz poglavlja koje nije u vezi s lokacijom", a zatim, ni sam ne zna ime lokacije. Čitava ova tema zahtijeva temelju reviziju.
Prilozi
Pecka.JPG
Pecka.JPG (223.13 KiB) Pregledano 1020 puta

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8229
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od PECELJ »

G.Rok,

Jaguar se silno bunio što smo svojevremeno postavili ovu temu u Srbiji, bez obzira na naša objašnjenja (ukratko-Srbija je izgradila tu prugu, plaćala železničare, održavala i faktički bila vlasnik. Mada je teritorijalno pripadala BiH)
Jaguar je onda naknadno postavio temu u BiH, kopiro objave članova, dodavao sve i svašta, vređao članove i na kraju ga je Administrator uklonio iz grupe.

Zato Vam preporučujem da se vratite na ovu temu u Srbiji i ako imate objašnjenja i ispravke, bilo drago da ih objavite.

Pozdrav !

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1862
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od mali.paja »

Ma koji jaguar? To je bio onaj iz Dubrovnika (mozak mi je zablokirao pa se ne mogu imena sjetiti) koji je mjenjao imena kako na ovom forumu tako i na forumu u Hrvatskoj? A na oba foruma ništa si nije dao reći?

Tanka vatra
Vozovođa
Poruke: 248
Pridružen: 03 Jan 2016, 19:34
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Tanka vatra »

PECELJ piše: 25 Nov 2021, 12:33 G.Rok,

Jaguar se silno bunio što smo svojevremeno postavili ovu temu u Srbiji, bez obzira na naša objašnjenja (ukratko-Srbija je izgradila tu prugu, plaćala železničare, održavala i faktički bila vlasnik. Mada je teritorijalno pripadala BiH)
Jaguar je onda naknadno postavio temu u BiH, kopiro objave članova, dodavao sve i svašta, vređao članove i na kraju ga je Administrator uklonio iz grupe.

Zato Vam preporučujem da se vratite na ovu temu u Srbiji i ako imate objašnjenja i ispravke, bilo drago da ih objavite.

Pozdrav !
mali.paja piše: 25 Nov 2021, 19:56 Ma koji jaguar? To je bio onaj iz Dubrovnika (mozak mi je zablokirao pa se ne mogu imena sjetiti) koji je mjenjao imena kako na ovom forumu tako i na forumu u Hrvatskoj? A na oba foruma ništa si nije dao reći?
Tako je : Igor Legaz = Jaguar = sada Rok! Blokirajte to!

Rok

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Rok »

PECELJ piše: 25 Nov 2021, 12:33 G.Rok,
Zato Vam preporučujem da se vratite na ovu temu u Srbiji i ako imate objašnjenja i ispravke, bilo drago da ih objavite.
Pozdrav g. PECELJ. Ja nikako ne mogu da udovoljim ovoj preporuci, zato je onda ne bih mogao da se pojavim pred moje Bosance u Bijeljini (mom rodnom gradu).

Rok

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Rok »

Komentar na ovaj post:
Tanka vatra piše: 25 Nov 2021, 20:52 Tako je : Igor Legaz = Jaguar = sada Rok! Blokirajte to!
Ja sam pročitao ranije postove od Tanka vatra i moram da kažem da je on pisao prilično poučne postove, te je donosio vrlo dobre zaključke. Ovoga puta je pogriješio.

Rok

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Rok »

Komentar na post sa 6. str.
Igor Legaz piše: 27 Maj 2019, 13:10 Pecka
Ovdje je baš Igor Legaz (koga je Tanka vatra spomenuo) ispravno identifikovao lokaciju, odnosno "gran". Pogled fotografa je prema Bosanskoj Mezgraji ("po pruzi"). Čekaonica je iznad pumpe za vodu (grana). Naprijed ima oznaka "S" (stop). Na tabli desno ispod "Andrijinog krsta", u gornjem redu piše neka riječ (ili kratica) od 4 slova, a u donjem redu je prvo napisana kratica od 2 slova, pa onda (mislim) "007". Molim nekog forumaša, koji se razumije u službene oznake, da dešifruje.
Prilozi
Pecka.jpg
Pecka.jpg (253.16 KiB) Pregledano 956 puta

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8229
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od PECELJ »

Pozdrav i za Vas g.Igore. !

Izgleda da Vam se sviđa naš forum, pa se stalno vraćete :D . Verovatno je najbolji ?

Dok Vas možda ne budu sklonili, nastavite sa objavljivanjem, možda ćemo nešto novo saznati.

Rok

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od Rok »

Nije umjesno koristiti se sa mnom kao članom, kako biste preko mene, ispoljili neku srdžbu protiv trećeg lica, koji je vaš forumski neistomišljenik. To trebate raščistiti s njim direktno. Ja ničim nisam povrijedio pravila na forumu, izuzev da sam se, izgleda, dotaknuo teme, koju ostali forumaši prećutno izbjegavaju.

Sada komentar fotografije sa 6. str.

Snimatelj je na lijevoj obali Dašnice, rijeke djelimično pretvorene u kanal. U kadru je most preko kanala, a s desne obale kanala, u kadru su dvije uzdignute rampe, na prelazu kolnog puta preko željezničkih šina (koje se ne vide), pa put Neznanih junaka, a u pozadini je čuveni vodotoranj u Bijeljini.
Prilozi
Bjeljina.vodotoranj.jpg
Bjeljina.vodotoranj.jpg (126.65 KiB) Pregledano 909 puta

železocestnik
Direktor železnice
Poruke: 1353
Pridružen: 03 Jul 2016, 12:07
Kontakt:

Re: Bosanska Rača – Bijeljina – Ugljevik - B. Mezgraja

Poruka od železocestnik »

Pozdravljeni,

koliko ja znam, je jedino Igor Legaz priznao, da je Igor Legaz, profesor, inženjer naobrazovan u Beogradu, glavnom gradu bivše Jugoslavije. I grdio nas, kako nemamo muda, da stavimo svoje ime i prezime na forum. Kao da smo mi "druga klasa" :?

Svi ostali "Jaguari" nisu nikad priznali, da su profesori...

Meni je jasno, da možeš biti profesor u takvom j...nom sistemu obrazovanja, koji postoji na ovim prostorima, pa da ne treba da se ponašaš po osnovnim zahtijevima zdrave seljačke pameti...

pozdrav
Darko

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 21 gost