Hrvatska

Stanje danas, reportaže,stare fotografije, problemi..
Tbilisi
Ložač
Poruke: 77
Pridružen: 04 Jul 2023, 22:07
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od Tbilisi »

Toma piše:
PECELJ piše:A pretpostavljam o kome se radi ?
Uvijek ista osoba pod različitim nickovima.
Uz ranije obrađivanu temu - znamo li točan datum otvaranja triangla u Sunji? Na aviofotografijama iz 1968. je u izgradnji, iako ne znamo kad su točno fotke tog dijela države nastajale...

pozdrav
toma
Prije svega, nisam sam za pretpostavke, ni za spletkanja.

Kada je u pitanju godina snimanja, prošlog tjedna je to razriješeno.
Prilozi
ponovno.o.istom.jpg
ponovno.o.istom.jpg (321.53 KiB) Pregledano 166 puta

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

Moguce 1963. jer je te godine prosecena trasa spojnog kolosjeka i vreseno nasipanje donjeg stroja pruga i vidi se na snimku da jos nije jos sastavljeno na mjestu rasp.Krivaja.

Toma
Nadzornik pruge
Poruke: 48
Pridružen: 22 Feb 2017, 20:23
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od Toma »

cvijic piše: 06 Mar 2024, 03:59 Moguce 1963. jer je te godine prosecena trasa spojnog kolosjeka i vreseno nasipanje donjeg stroja pruga i vidi se na snimku da jos nije jos sastavljeno na mjestu rasp.Krivaja.
Prošlih tjedana sam u HŽ Infri kopao po Službenim glasnicima, i nisam našao datum otvaranja spojne pruge. Ovaj vikend sam bio u Sunji, mjesta gdje je bila skretnica iz smjera staze se više ne može prepoznati.

pozdrav
toma

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

Tesko da ces naci datum u bilo kom Sl.glasniku,davno je to bilo.Taj podatak (datum) sigurno mozes naci na Grafikonu Voznog reda za sluzbenu upotrebu iz vremena do 1992. za prugu Novska-Sunja-Zagreb i Sunja-Bos.Novi ako "strucnjaci" poslije 1995. nisu to sve unistili.U Majuru sam taj Arhiv drzao u Magacinu u jednoj prostoriji,znam to sigurno da je ostalo,a vjerujem i u Volinji.Mozda bi bilo dobro svratiti u Dobrljin.

Toma
Nadzornik pruge
Poruke: 48
Pridružen: 22 Feb 2017, 20:23
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od Toma »

cvijic piše: 06 Mar 2024, 14:44 Tesko da ces naci datum u bilo kom Sl.glasniku,davno je to bilo.Taj podatak (datum) sigurno mozes naci na Grafikonu Voznog reda za sluzbenu upotrebu iz vremena do 1992. za prugu Novska-Sunja-Zagreb i Sunja-Bos.Novi ako "strucnjaci" poslije 1995. nisu to sve unistili.U Majuru sam taj Arhiv drzao u Magacinu u jednoj prostoriji,znam to sigurno da je ostalo,a vjerujem i u Volinji.Mozda bi bilo dobro svratiti u Dobrljin.
Koliko se sjećam, ti si na željeznice.net nedavno napisao da su sva otvaranja pruga bila zabilježena u Sl. glasnicima, pa sam išao kopati.
Uglavnom, nema takvog tipa podataka, iako sam pogledao sva godišta od 1950. do 1970.

pozdrav
toma

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

Jesam,pisao sam.U vrijeme JZ odnosno ZJZ izdavala su se DVA Sl.glasnika.Svaki ZG,ZTP,ZTO izdavali svoj (recimo lokalni) Sl.glasnik,a ZJZ zajednicki Sl.glasnik za cijelu teritoriju JZ,i onda zavisno od strateske vaznosti desavalo se da se to objavi samo u S.glasniku ZJZ jer su ga svi redovno dobijali na uvid.Jer projekat TRIJANGLE u Sunji je bio strateski,transportni vazan i koristan projekat i za JZ i SFRJ.E sad zavisi koje Sl.glasnike si gledao.

Toma
Nadzornik pruge
Poruke: 48
Pridružen: 22 Feb 2017, 20:23
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od Toma »

cvijic piše: 06 Mar 2024, 18:47 Jesam,pisao sam.U vrijeme JZ odnosno ZJZ izdavala su se DVA Sl.glasnika.Svaki ZG,ZTP,ZTO izdavali svoj (recimo lokalni) Sl.glasnik,a ZJZ zajednicki Sl.glasnik za cijelu teritoriju JZ,i onda zavisno od strateske vaznosti desavalo se da se to objavi samo u S.glasniku ZJZ jer su ga svi redovno dobijali na uvid.Jer projekat TRIJANGLE u Sunji je bio strateski,transportni vazan i koristan projekat i za JZ i SFRJ.E sad zavisi koje Sl.glasnike si gledao.
Glasnik ZJZ-a sam gledao; nema informacije o otvaranju triangla... :/

pozdrav
toma

Tbilisi
Ložač
Poruke: 77
Pridružen: 04 Jul 2023, 22:07
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od Tbilisi »

Pa valjda su u arhivima sačuvani vozni redovi lokalnih vlakova Dubica - Kostajnica, odnosno Novska - Bosanski Novi ili slično. Od neke godine (recimo od 1964.), na tim se linijama, preskače Sunja u voznim redovima. Tako mi se čini logičnim. Osim toga, Novska - Sunja - Bosanski Novi je za 2 km dulja od Novska - Bosanski Novi (bez stanice Sunja).

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

Toma piše: 07 Mar 2024, 15:23
cvijic piše: 06 Mar 2024, 18:47 Jesam,pisao sam.U vrijeme JZ odnosno ZJZ izdavala su se DVA Sl.glasnika.Svaki ZG,ZTP,ZTO izdavali svoj (recimo lokalni) Sl.glasnik,a ZJZ zajednicki Sl.glasnik za cijelu teritoriju JZ,i onda zavisno od strateske vaznosti desavalo se da se to objavi samo u S.glasniku ZJZ jer su ga svi redovno dobijali na uvid.Jer projekat TRIJANGLE u Sunji je bio strateski,transportni vazan i koristan projekat i za JZ i SFRJ.E sad zavisi koje Sl.glasnike si gledao.
Glasnik ZJZ-a sam gledao; nema informacije o otvaranju triangla... :/

pozdrav
toma
Neznam sta da ti kazem.Znam da je u proljece 1963.prosjecea trasa i nasut donji stroj.U proljece 1964. je nastavljeno i u VI mjesecu za promjenu reda voznje pustena Trijangla u upotrebu.Moj ujak kao tada pom.nadzornika pruge u Sunji bio je odredjen za nadzornog organa prilikom gradnje Trijangle.

cvijic
Šef stanice
Poruke: 431
Pridružen: 31 Mar 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Hrvatska

Poruka od cvijic »

Tbilisi piše: 07 Mar 2024, 19:47 Pa valjda su u arhivima sačuvani vozni redovi lokalnih vlakova Dubica - Kostajnica, odnosno Novska - Bosanski Novi ili slično. Od neke godine (recimo od 1964.), na tim se linijama, preskače Sunja u voznim redovima. Tako mi se čini logičnim. Osim toga, Novska - Sunja - Bosanski Novi je za 2 km dulja od Novska - Bosanski Novi (bez stanice Sunja).
Ne preskace se Sunja nigdje.Nije bilo voznih redova lokalnih vlakova Dubica-Kostajnica nikad.Postojao je RV br.31 Novska-Sunja-Zagreb i RV br.42 Sunja-Bos.Novi.Mozda bi se moglo naci u Mihanovicevoj tih RV iz tog vremena,kao i Uputstvo za rad na Rasp.Krivaja i Gaj jer je po jedan primjerak svih tih stvari morao da postoji u ZTP-u u Mihanovicevoj. Nevjerujem da u Arhivi u Mihanovicevoj nema ni jedan primjerak grafikona iz vremena do 1991.

Pošalji Odgovor

Povratak na “Železničke pruge iz našeg okruženja nekada i sada”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju