Lokomotive serije ŠKODA

Lokomotive, motorni vozovi, vagoni...

Urednik: ivanjz

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od mali.paja »

lozacev sin piše:
cira-1 piše:Listajući po mojoj dokumentaciji, pronašao sam podatke za zagonetnu fotografiju. Gospodin Pecelj je u pravu, fotografija je snimljena u Drvaru 1970. godine.
Na fotografiji se vidi i dizel lokomotiva koja nosi broj 740-001.
Неки дан(Јануар2014)сам разгледао локомотиву 1937 у центру Добоја испред управне зграде железница Реп Српске. На челу јесте број 1937 али овако размакнут са цртицом 19-37 Пише да је фабрички број 1080 година 1948 Шкодини заводи у Плзњу.Сад баш ме занима зашто ли је пребачена из Дрвара у Добој да ли је у Добоју возила одређено време или је само дошла за музеј
Lokomotiva nije nikad vozila u Doboju i okolici. Lokomotive Škoda su nabavljene specijalno za prugu Prijedor-Drvar-Lička Kaldrma. Nikad na drugim prugama JŽ nisu vozile. Ovaj broj je krivo postavljen trebao bi biti bez crtice u sredini. Negdje ima slika dopreme ovih lokomotiva u Jugoslaviju. Ako pronađem postavit ću.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8134
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od PECELJ »

mali.paja piše:
lozacev sin piše:
cira-1 piše:Listajući po mojoj dokumentaciji, pronašao sam podatke za zagonetnu fotografiju. Gospodin Pecelj je u pravu, fotografija je snimljena u Drvaru 1970. godine.
Na fotografiji se vidi i dizel lokomotiva koja nosi broj 740-001.
Неки дан(Јануар2014)сам разгледао локомотиву 1937 у центру Добоја испред управне зграде железница Реп Српске. На челу јесте број 1937 али овако размакнут са цртицом 19-37 Пише да је фабрички број 1080 година 1948 Шкодини заводи у Плзњу.Сад баш ме занима зашто ли је пребачена из Дрвара у Добој да ли је у Добоју возила одређено време или је само дошла за музеј
Lokomotiva nije nikad vozila u Doboju i okolici. Lokomotive Škoda su nabavljene specijalno za prugu Prijedor-Drvar-Lička Kaldrma. Nikad na drugim prugama JŽ nisu vozile. Ovaj broj je krivo postavljen trebao bi biti bez crtice u sredini. Negdje ima slika dopreme ovih lokomotiva u Jugoslaviju. Ako pronađem postavit ću.
Muzejska postavka u Doboju lokomotive tipa Škoda 1937 :
Doboj_19-37_A.jpg
Doboj_19-37_A.jpg (158.33 KiB) Pregledano 4265 puta

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od mali.paja »

presa piše:1937 na fotografiji Detlefa Šikora.

http://www.google.com

Ovo je ispitivanje i testiranje tek novonapravljene uskotrečne dizel lokomotive serije 740. Na žalost nisu dugo vozile na JŽ, tek nekoliko godina. Vani su vozile one prodate Maleziji, Španjolskoj, Austriji i rudniku Banovići.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8134
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od PECELJ »

mali.paja piše:
presa piše:1937 na fotografiji Detlefa Šikora.

http://www.google.com

Ovo je ispitivanje i testiranje tek novonapravljene uskotrečne dizel lokomotive serije 740. Na žalost nisu dugo vozile na JŽ, tek nekoliko godina. Vani su vozile one prodate Maleziji, Španjolskoj, Austriji i rudniku Banovići.
Nije baš vezano za ovu temu ali da nastavim priču g.mali.paje.

Dolazak prve dizelke 1971.godine u Srneticu :

Slika

Pretpostavljam da za dizelku 740 nije više bilo toliko posla na trasi od Užica prema Sarajevu pa je prebačena u Srneticu.
Na slici četvrti sa leva je moj pokojni zet Mire Lučić, legenda užičke ložionice.
Njegovu tradiciju je nastavio mlađi sin-mislim da je sa poslom vezan za Šargansku osmicu.

Jedno pitanje za g.mali.paja ili nekog ko zna : na koji način su grejani vagoni koje je vukla ova dizelka ?

zokivoz
Šef stanice
Poruke: 422
Pridružen: 29 Maj 2012, 10:18
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od zokivoz »

Lokomotiva 1934 na čelu voza u mestu Laništa.
Prilozi
1934-Laniste.JPG
1934-Laniste.JPG (114.65 KiB) Pregledano 4237 puta

colicdusan325
Šef stanice
Poruke: 434
Pridružen: 03 Apr 2012, 19:26
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od colicdusan325 »

gledajuci i uporedjujuci fotografije dizel lokomotive serije 740-000 i 740-100,cini mi se da je podserija 100 bila ta koja je imala generator pare,jer na starijim slikama iste su iznad raonika imale slavinu ,gde su stavljana creva,da bi vagoni grejani na paru.

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od mali.paja »

PECELJ piše:
mali.paja piše:
presa piše:1937 na fotografiji Detlefa Šikora.

http://www.google.com

Ovo je ispitivanje i testiranje tek novonapravljene uskotrečne dizel lokomotive serije 740. Na žalost nisu dugo vozile na JŽ, tek nekoliko godina. Vani su vozile one prodate Maleziji, Španjolskoj, Austriji i rudniku Banovići.
Nije baš vezano za ovu temu ali da nastavim priču g.mali.paje.

Dolazak prve dizelke 1971.godine u Srneticu :

Slika

Pretpostavljam da za dizelku 740 nije više bilo toliko posla na trasi od Užica prema Sarajevu pa je prebačena u Srneticu.
Na slici četvrti sa leva je moj pokojni zet Mire Lučić, legenda užičke ložionice.
Njegovu tradiciju je nastavio mlađi sin-mislim da je sa poslom vezan za Šargansku osmicu.

Jedno pitanje za g.mali.paja ili nekog ko zna : na koji način su grejani vagoni koje je vukla ova dizelka ?
Iza ove dizelke je parna lokomotiva od koje je para. Prva lokomotiva 740-001 je iz Slavonskog Broda na ispitivanje došla na ovu prugu. Bilo je ravnomjerno raspoređeno tih lokomotiva po svim uzanim prugama, tako da nije bilo potrebe iz Sarajeva prebacivati lokomotivu. Otvorit ću posebnu temu o lokomotivama serije 740.

zokivoz
Šef stanice
Poruke: 422
Pridružen: 29 Maj 2012, 10:18
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od zokivoz »

Lokomotiva 1934 u stanici Srnetica.
Prilozi
1934-Srnetica-1.jpg
1934-Srnetica-1.jpg (139.42 KiB) Pregledano 4173 puta

mali.paja
Direktor železnice
Poruke: 1855
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:38
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od mali.paja »

Ovo sam dobio od Chestera. Slike su iz tadašnje Čehoslovačke, točnije Plzena. Lokomotive prije isporuke Jugoslaviji.
Prilozi
Skoda 0-10-0s awaiting transport at Plzen KC collection_zpspvtz1yq1.jpg
Skoda 0-10-0s awaiting transport at Plzen KC collection_zpspvtz1yq1.jpg (93.62 KiB) Pregledano 3472 puta

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Lokomotive serije ŠKODA

Poruka od ivanjz »

Lokomotiva Škoda 1933 na nepoznatoj lokaciji.

http://www.google.com
Prilozi
1933.jpg
1933.jpg (113.05 KiB) Pregledano 3899 puta

Pošalji Odgovor

Povratak na “Vučna i vozna sredstva sa nekadašnjeg uskog koloseka”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju