Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Sve vezano za pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini
Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od PECELJ »

Dolina Lima. Pruga u izgradnji-ne vide se koloseci. U daljini se nazire probijeni tunel.

Slika

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od ivanjz »

Grafikon pruge Međeđa - Priboj. Jasno se vidi da je pruga bila sa vrlo malim usponom od Međeđe. Na čitavoj dužini nešto više od 60 metara.

http://www.google.com
Prilozi
KratPriboj.jpg
KratPriboj.jpg (164.58 KiB) Pregledano 3754 puta

Korisnikov grb
presa
Šef stanice
Poruke: 378
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:15
Mesto: Мали Борак
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od presa »

PECELJ piše:Red vožnje iz 1928.godine :
RV Medjedja-Uvac 28.jpg
Izvor : S.Ignjatović
Hvala na redu voznje! Imas li jos ili cekas na Ignjatovica da ih postavi. Daj nesto svoje covece iz Valjeva. Puno je Valjevaca bilo na uskoj pruzi. Da nije Lajkovcana ne bi videli slike sa ovih pruga.

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od PECELJ »

Pa gde ste Vi g.presa ? Dugo Vas nije bilo. Ne služite Vi valjda na forumu samo za ovakve stvari ?

U Valjevu je bio poštenn narod i pridržavao se zabrane slikanja svega što je vezano za železnicu. :lol: Zato i ima malo fotografija. Ja sam postavio sve što sam imao.

Meni je ovo zabava, ne znam što se Vi nervirate.

Srdačan pozdrav !

Korisnikov grb
presa
Šef stanice
Poruke: 378
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:15
Mesto: Мали Борак
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od presa »

PECELJ piše:Pa gde ste Vi g.presa ? Dugo Vas nije bilo. Ne služite Vi valjda na forumu samo za ovakve stvari ?

U Valjevu je bio poštenn narod i pridržavao se zabrane slikanja svega što je vezano za železnicu. :lol: Zato i ima malo fotografija. Ja sam postavio sve što sam imao.

Meni je ovo zabava, ne znam što se Vi nervirate.

Srdačan pozdrav !
Bravo za poštene Valjevce, a nepoštene Lajkovčane. Svaka čast na odgovoru. Toliko Valjevo, a svega dve slike. Da li je moguće?

Ja se javljam na forum kada nešto imam, a ne svaki dan sa milion viđenih i kopiranih stvari. Osim toga ja sam među osnivačima ovog foruma i predložiću da se ubuduće svaki red vožnje briše jer ih ima i previše! Mislim da bi se i sada to moglo da uradi.

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od ivanjz »

G. preša je moj stari drug i železničar i mislim da je u pravu sa redovima vožnje. Pokušaću brisati neke od njih za koje mislim da su višak. G. Pecelj sa tim preteruje i nadam se da se neće naljutiti jer je njegov doprinos ogroman radu ovog forumu. Dovoljno je jedan red vožnje po pruzi kako bi se videli nazivi stanica na toj pruzi, a čega sam se ja držao od početka. Tog pravila se drže uglavnom i na forumu zeleznice.net. Pruge svakako više ne rade.

Možda je i najbolje g. Pecelj otvorite novu temu sa redovima vožnje i onda u nju može postavljati sve redove vožnje za koje mislite da su interesantni.

http://www.google.com

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od PECELJ »

Poštovani g.ivanjz, na to Vaše pravilo oko Redova vožnje mogli ste me upozoriti još pre 2,5 godine kada sam pristupio ovom forumu.
Nije mi jasno šta ste čekali do sada ? Odnosno jasno mi je. :D

Vi kao Moderator i Administrator, još ni jednom niste reagovali na konstantne provakacije i uvrede jedne iste ekipe na moj račun. Ako se sećate to je išlo čak i po ličnoj osnovi sve do mog pok.oca.

Ako već vodite ovaj forum, morate biti principijelni i ponašati se prema svakom isto. Kakve veze ima ovaj forum što je g.presa ili neko drugi Vaš stari drug ?

Ja bih Vas zamilio da malo razmislite o svemu .

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od ivanjz »

PECELJ piše:Poštovani g.ivanjz, na to Vaše pravilo oko Redova vožnje mogli ste me upozoriti još pre 2,5 godine kada sam pristupio ovom forumu.
Nije mi jasno šta ste čekali do sada ? Odnosno jasno mi je. :D

Vi kao Moderator i Administrator, još ni jednom niste reagovali na konstantne provakacije i uvrede jedne iste ekipe na moj račun. Ako se sećate to je išlo čak i po ličnoj osnovi sve do mog pok.oca.

Ako već vodite ovaj forum, morate biti principijelni i ponašati se prema svakom isto. Kakve veze ima ovaj forum što je g.presa ili neko drugi Vaš stari drug ?

Ja bih Vas zamilio da malo razmislite o svemu .
Pa Vi g. Pecelj kao da ništa ne ćitate na ovom forumu. Do sada se već jedan broj ljudi više puta oglašavao o Vašim redovima vožnje, a vi kao u inat njima red vožnje pa red vožnje. G. Preša je uveliko pomagao radu starog foruma ZOVS i uspostavljanu kopiranih sadržaja sa ZOVS-a na ovaj, što je bio ogroman posao. Njegov istraživački posao nije toliko vidljiv na forumu, ali je čovek sa ogromnim znanjem vezanim za Kolubarske pruge.

Što se tiče Vašeg oca ja nisam primetio da ga je neko vređao. Da sam video svakako bi to učinio. Forum je veliki i more stvari mi prođe, a da i ne vidim.

Posle dve ipo godine ste preterali sa redovima vožnje, pa zbog toga Vas nisam upozorio na vreme.

Razmislite o svemu i odlućite se kako mislite da treba! Lično bi mi bilo vrlo žao da nas napustite. Toliko ste dali toga. Ipak su ovo sitnice.

I nemojte da vređate Lajkovčane!!!

Korisnikov grb
PECELJ
Uber minister
Poruke: 8137
Pridružen: 01 Apr 2012, 18:47
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od PECELJ »

Opet ste izbegli g.ivanjz odgovor na moje opaske.

Za mene nije meritorno kad mi neko stavi primedbu i usput me vređa. Meritorni ste Vi i vaša upozorenja. Kada ste mi skrenuli pažnju da ne ide da se postavljaju razglednice mesta kroz koji prolazi pruga, ja sam prestao. Isto bi to uradio i za redove vožnje ako je takav dogovor.
Što se tiče pok.oca, poslaću vam poruku (PM)
Tačno je da ja švrljam po Internetu i preuzimam podatke i fotografije uz navođenje Izvora, kao što to rade i ostali a takođe i Vi u velikoj meri. E kad sam ja u pitanju onda to ne valja a kad sta Vi onda je to u redu !!!
Gde Vi videste da ja vređam Lajkovčane ? Ja sam samo objašnjavao situaciju u Valjevu. Moj pok.otac nikad nije doneo kući nijednu sliku sa motivom železnice. Inače ja i moji pok.roditelji smo duboko vezani za Lajkovac (živeše i radiše tu od 41-48), bezbroj puta sam bio u tom za mene lepom gradiću.
Što se tiče ZOVS-a, ja nisam na njemu učestvovao ali sam prikupio dosta materijala i učio i ono što ste Vi propustili na forumu ja sam dopunjavao.

Pozdrav i bez ljutnje !

Korisnikov grb
ivanjz
Uber minister
Poruke: 5716
Pridružen: 30 Mar 2012, 11:18
Kontakt:

Re: Pruga uskog koloseka Međeđa-Uvac-Priboj

Poruka od ivanjz »

PECELJ piše:Opet ste izbegli g.ivanjz odgovor na moje opaske.

Za mene nije meritorno kad mi neko stavi primedbu i usput me vređa. Meritorni ste Vi i vaša upozorenja. Kada ste mi skrenuli pažnju da ne ide da se postavljaju razglednice mesta kroz koji prolazi pruga, ja sam prestao. Isto bi to uradio i za redove vožnje ako je takav dogovor.
Što se tiče pok.oca, poslaću vam poruku (PM)
Tačno je da ja švrljam po Internetu i preuzimam podatke i fotografije uz navođenje Izvora, kao što to rade i ostali a takođe i Vi u velikoj meri. E kad sam ja u pitanju onda to ne valja a kad sta Vi onda je to u redu !!!
Gde Vi videste da ja vređam Lajkovčane ? Ja sam samo objašnjavao situaciju u Valjevu. Moj pok.otac nikad nije doneo kući nijednu sliku sa motivom železnice. Inače ja i moji pok.roditelji smo duboko vezani za Lajkovac (živeše i radiše tu od 41-48), bezbroj puta sam bio u tom za mene lepom gradiću.
Što se tiče ZOVS-a, ja nisam na njemu učestvovao ali sam prikupio dosta materijala i učio i ono što ste Vi propustili na forumu ja sam dopunjavao.

Pozdrav i bez ljutnje !
Što se tiče švrljanja po internetu ja Vam tu primedbu nikada nisam dao. Valjda je danas svima to normalno. Koliko se sećam sve diskusije koje nisu bile u duhu tolerancije i poštovanja učesnika sam brisao. Možda nisam reagovao. Verovatno je ovako bolje. Vide se mišljenja i forum se ne kvari!

Sa srećom u daljem radu!

Pošalji Odgovor

Povratak na “Nekadašnje pruge uskog koloseka u Bosni i Hercegovini”

Ko je na vezi

Korisnika pregleda ovaj forum: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju